Łukasz Kufta

Cześć! Nazywam się Łukasz Kufta i zarabiam na życie projektując strony internetowe oraz dbając o marketing organizacji odpowiedzialnych społecznie.

Zawodowo

Projektuje strony i sklepy internetowe

Projektuję strony internetowe o różnorodnym charakterze, począwszy od prostych wizytówek, poprzez blogi i strony firmowe oraz fundacyjne, a skończywszy na zaawansowanych sklepach internetowych i rozwiązaniach dedykowanych. W swojej karierze współpracowałem z takimi podmiotami jak WebMakers – Software House, Stermedia.ai oraz Fundacja Leżę i Pracuję, gdzie pełniłem rolę mentora ds. projektowania stron internetowych oraz grafiki komputerowej. Dodatkowo, doświadczenie zdobywałem jako dyrektor zarządzający w agencji marketingowej Evada.

Z zamiłowania

Marketing online

W ostatnich latach intensywnie rozwijałem swoje umiejętności w zakresie marketingu online dla sektora medycznego, zdobywając doświadczenie w pracy nad projektami dla takich podmiotów jak Urtica, Lideo czy Śląskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii. Byłem także menedżerem ds. marketingu w prywatnych klinikach medycznych, takich jak Spectramed, Mobilny Lekarz czy obecnie Baby & Mom Clinic, gdzie odpowiedzialny jestem za planowanie i kontrolowanie działań marketingowych, wsparcie graficzne w kreowaniu wizerunku, współpracę z podmiotami zewnętrznymi czy prowadzenie kampanii reklamowych.

Dla lepszego jutra

Działalność społeczna

Jako idealista i osoba chorująca na SMA, działania społeczne zawsze odgrywały istotną rolę w moim życiu. Angażowałem się aktywnie w inicjatywy Stowarzyszenia SMAk Życia, Caritas Polska czy Fundacji SMA. Współtworzyłem drugą w Europie i jedyną w Europie Wschodniej konferencję o SMA o zasięgu międzynarodowym, a także prowadziłem Podniebną Drużynę SMA, wspierając walkę o refundację leczenia SMA w Polsce. Organizowałem tandemowe skoki spadochronowe dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, turnusy rehabilitacyjne oraz wspierałem studentów User Experience na AGH w Krakowie w projektowaniu lepszych rozwiązań dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Zaprojektowanych stron internetowych
0 +
Wdrożonych sklepów internetowych
0 +
Zaprojektowanych identyfikacji wizualnych
0 +
Ukończonych kursów i szkoleń
0 +
Lat doświadczenia zawodowego
0 +

jestem founderem

Projekty, które wspieram

Firestarters

Społeczność przedsiębiorców i specjalistów uzależnionych od tworzenia projektów zmieniających świat

HeyEdu

Globalnym startup edukacyjny. Tworzymy asystenta edukacji, z elementami grywalizacji i własną walutą. Materiały edukacyjne są dobierane pod każdą osobę i pasują do jej stylu nauczania. 

Eduworlds

Eduworlds to platforma, która całkowicie zmienia model dostępu do edukacji online. Ucz się. Rozwiń swoje umiejętności. Baw się dobrze. Sprzedaj dostęp po zakończeniu.

CrowdPub

Crowdpub to metoda zdecentralizowanego tworzenia książek przez wielu autorów, pozwalająca na czytanie ich jako dynamicznego, interaktywnego doświadczenia, z możliwością uzyskania korzyści finansowych.